جستجو با كد
 فهرست املاك مورد نياز  درخواست يافتن  ثبت ملك  جستجوي زمين  جستجوي تجاري  جستجوي مسكوني  جستجوي ...
 قوانين حقوقي مسكن و اجاره  پرسش و پاسخ  نقشه ايران نقشه صدرا نقشه شيراز
صفحه اصلي مديريت املاك تماس با ما
مسير خط اول
اين خط که از ميدان گل سرخ و از طريق ميدان وليعصر، ميدان نمازي، ميدان قصردشت، خيابان گلخون، ميدان ميرزا کوچک خان به ميدان احسان متصل ميشود، طولي معادل 4/22 کيلومتر دارد.
دپو (توقفگاه و تعميرگاه) اصلي در 1300 متري جنوب شرق ميدان گلسرخ و دپو شماره دو در همجواري ميدان احسان قراردارد.
اين خط با 20 ايستگاه زير زميني و يک ايستگاه همسطح مجهز خواهد شد. پلان خط اول ، در تمامي طول مسير از اراضي متعلق به شهرداري (معابر، پياده روها و سطوح در اختيار شهرداري )عبور خواهد نمود.
در 15 کيلومتر اول (ميدان گلسرخ تا زير گذر زرگري) مسير به صورت دو تونل مجزا با قطر حدود 7 متر در زير زمين احداث خواهد شد و از زير گذر زرگري و از طريق خيابان قصردشت ، ميدان قصردشت، خيابان گلخون تا پل چمران، مسير به شکل يک تونل کم عمق (با روش کندو پوش)، از پل چمران تا ميدان ميرزا کوچک خان به صورت همسطح زمين در همجواري رودخانه خشک و از ميدان ميرزا کوچک خان تا ميدان احسان مجددا به صورت يک تونل کم عمق به عرض حدود 10 متر اجرا خواهد شد.
توقفگاه و تعميرگاه اصلي به وسعت حدود 27 هکتار و در سطح زمين به منظور توقف حدود يکصد و بيست واگن و نيز انجام عمليات شستشو و نظافت قطارها و انجام کامل تعميرات سبک و سنگين به صورت ادواري ، طراحي واجرا خواهد شد. توققگاه شماره دو که صرفا به منظور توقف حدود 18 واگن در نظر گرفته شده، در عمق حدود 15 متري زمين در سطحي به وسعت 20 هزار متر مربع ساخته خواهد شد.
مسير خط دوم
طول اين خط حدود 5/8 کيلومتر خواهد بود که ميدان امام حسين را از طريق خيابان انقلاب و ميدان بسيج به عادل آباد و ميانرود متصل خواهد نمود.
مشخصات سازه اي اين خط جز در انتهاي مسير، تماما در عمق حداقل 15 متري زمين و به صورت دو تونل مجزا با قطر حدود 7 متر خواهد بود.
هماهنگي و انطباق مشخصات فني اين خط با خط يک و نيز احداث يک توقفگاه (دپو شماره 3) در انتهاي خط (در ميانرود) و انجام کليه عمليات شستشو، نظافت و تعميرات سبک و سنگين در دپوي اصلي از ديگر خصوصيات اين خط است.
اين خط و ناوگان آن کاملا مستقل نسبت به خط يک عمل خواهد کرد.
در اين خط، براي پياده و سوار کردن مسافرين، 8 ايستگاه زير زميني و دو ايستگاه همسطح زمين پيش بيني شده است.
مسير خط سوم
طول اين خط حدود 16 کيلومتر پيش بيني شده که ميدان ميرزا کوچک خان را از طريق صنايع الکترونيک، شهرک هاي شهيد بهشتي، حافظ، بزين، استقلال ، سه راه شهرک گلستان، بلوار تنگ جلاب به مرکز شهر جديد صدرا متصل مينمايد.
حدود 4 کيلومتر از ابتداي اين خط بصورت يک تونل کم عمق و مابقي مسير بصورت همسطح اجرا خواهد شد. در اين مسير تا سه راهي شهرک گلستان حدود 6 ايستگاه زيرزميني و همسطح در نظر گرفته شده است. با توجه به اينکه راه آهن سراسري (اصفهان - شيراز) به فاصله حدود يک کيلومتري از سه راهي شهرک گلستان، ايستگاه پاياني (شيراز) را در حال طراحي دارد، در نظر است تا خط سوم مترو شيراز يک ايستگاه ويژه نيز در محدوده "ايستگاه پاياني" راه آهن سراسري در شيراز، بمنظور جابحايي مسافرين خط آهن بين شهري به شهر شيراز دائر نمايد.
مطالعات اين خط از ابتداي نيمه دوم سال 1382 آغاز شده است و در صورت تامين اعتبارات مورد نياز اميد است همزمان با خط يک به بهره برداري برسد.